Paziņojumi

 • Pabrikam pasniegs Japānas valsts apbalvojumu

  2018.gada 14.februāris.

  Informāciju sagatavoja Inga Tauriņa, Eiropas Parlamenta deputāta palīdze.

  15.februārī Rīgā Japānas vēstniece Latvijā Mariko Fudži (Mariko Fujii) Eiropas Parlamenta deputātam Artim Pabrikam pasniegs Japānas valsts augstākās kategorijas apbalvojumu - Uzlecošās Saules ordeņa Lielo ordeņa lentu (Grand Cordon of the Order of the Rising Sun) par ieguldījumu divpusējo attiecību stiprināšanā un draudzības veicināšanā starp Japānu un Latviju.

  "Šis ir ļoti augsts un pagodinošs mana darba novērtējums. Esmu gandarīts par paveikto un enerģijas pilns turpināt iesākto, lai Latvijas un Japānas saites kļūst arvien spēcīgākas," norāda A.Pabriks.

  Šobrīd A.Pabriks kā aizstājējs darbojas Eiropas Parlamenta (EP) delegācijā attiecībām ar Japānu, un strādā EP Starptautiskās tirdzniecības komitejā, kur notiek darbs pie ES - Japānas ekonomisko partnerattiecību nolīguma. Viņš bijis LR Saeimas Starpparlamentu sadraudzības grupas ar Japānu priekšsēdētājs, kā ārlietu ministrs pieņēmis lēmumu par Latvijas vēstniecības atvēršanu Japānā, kas tika atklāta 2006. gada aprīlī. Gan Eiropas Parlamenta deputāta, gan ārlietu ministra amatā vairākkārt oficiālajās un darba vizītēs ticies ar Japānas amatpersonām un veicinājis valstu divpusējo attiecību attīstību. A.Pabriks arī sekmējis japāņu kultūras tradīciju (austrumu cīņu) popularitāti Latvijā.

  A.Pabriks ir pirmā Latvijas amatpersona, kam piešķirts Japānas valdības augstākās kategorijas apbalvojums. Starp ārvalstniekiem, kam 2017. gada rudenī tika piešķirts augstais apbalvojums, ir arī bijusī ASV Valsts sekretāre Kondolīza Raisa (Condoleezza Rice) u.c.

  Papildu informācija:

  Inga Tauriņa

  Eiropas Parlamenta deputāta palīdze

  Mob.t.nr.: +371 26564629,

  e-pasts: inga.taurina@la.europarl.europa.eu