Ziņas

 • ES Tiesa noraida sūdzības par Polijas 2017.gada tieslietu reformām

  Luksemburga, 26.marts, LETA--DPA. Luksemburgā bāzētā Eiropas Savienības (ES) augstākā tiesa ceturtdien noraidījusi Polijas tiesnešu lūgumu izvērtēt 2017.gada tieslietu sistēmas reformu tiesiskumu, skaidrojot, ka tās atzinumi neattiektos uz divām lietām, ko izskata šie tiesneši.

  Polijas nacionāli konservatīvā valdība pēdējo gadu laikā īstenojusi virkni reformu tieslietu jomā. To vidū ir pasākumi, kas ļauj pret tiesnešiem īstenot disciplinārus pasākumus par lēmumiem, ko viņi pieņēmuši tiesā.

  Divi Polijas tiesneši bija vērsušies ES Tiesā, jo viņiem bijušas bažas, ka spriedumi, ko viņi grasās pieņemt, varētu pret viņiem izraisīt disciplināru pasākumu īstenošanu.

  Viena no lietām ir saistīta ar strīdu starp Polijas pilsētu Loviču un Valsts Kasi par valsts līdzekļu maksājumiem. Otra lieta ir par notiesātu noziedznieku pirmstermiņa atbrīvošanu, ja viņi sadarbojas ar varasiestādēm.

  Luksemburgā bāzētās tiesas tiesneši nosprieda, ka neviena no šīm lietām nav atkarīga no tā, kā viņi interpretē ES normas.

  Briseles un Varšavas starpā joprojām nav kliedētas domstarpības par atsevišķiem tiesu sistēmas reformas aspektiem.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.