Ziņas

 • ES: Gaza un Izraēla nonākušas "bīstami tuvu" jaunam konfliktam

  Brisele, 10.aug., LETA--AFP. Gaza un Izraēla nonākušas "bīstami tuvu" jaunam konfliktam, piektdien brīdinājusi Eiropas Savienība (ES).

  "Raķešu apšaudes no Gazas pret Izraēlas dienvidiem, kā arī citas "Hamas" un citu palestīniešu kaujinieku vardarbības izpausmes un provokācijas pret Izraēlu ir pilnīgi nepieņemamas," paziņoja ES.

  Pēdējās dienās situācija ir saasinājusies. Izraēlas armija ceturtdien īstenoja gaisa triecienus Gazas joslā, atbildot uz vairāk nekā 180 izšautām raķetēm no šīs palestīniešu teritorijas uz Izraēlu.

  Gaisa triecienos dzīvību zaudēja 23 gadus veca grūtniece un viņas 18 mēnešus vecā meita, kā arī 30 gadus vecs Gazas joslā valdošās islāmistu kustības "Hamas" bruņotā spārna kaujinieks, liecina Gazas joslas Veselības ministrijas sniegtā informācija.

  Vēl divi palestīnieši piektdien nogalināti un vairāki desmiti ievainoti protestos pie Gazas joslas robežas, ziņoja Gazas joslas Veselības ministrija.

  ES piektdien nosodīja palestīniešu kaujiniekus par raķešu šaušanu pret Izraēlu, kuru aicināja saglabāt savaldību.

  "Lai gan Izraēlai ir tiesības aizstāvēt sevi, no Izraēlas tiek sagaidīts, ka tā saglabās savaldību un darīs visu, lai izvairītos no civiliedzīvotāju upuriem Gazā," norādīts ES paziņojumā.

  "Eiropas Savienība atkārtoti apliecina savu atbalstu Ēģiptes un ANO centieniem mazināt spriedzi (..) Gazā," teikts paziņojumā.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.