Ziņas

 • Barnjē min trīs šķēršļus breksita vienošanās panākšanai

  Brisele, 9.okt., LETA--DPA. Lielbritānija un Eiropas Savienība (ES) šobrīd nav ceļā uz to, lai panāktu breksita vienošanos, trešdien Eiropas Parlamentam (EP) sacīja ES vecākais sarunvedējs Mišels Barnjē, norādot uz "trim lielām problēmām" Londonas piedāvātajos priekšlikumos.

  Tās attiecas uz Lielbritānijas ierosināto pieeju Īrijas robežas kontrolei, nepieciešamību panākt juridiski saistošu, funkcionējošu risinājumu, plānu nodot apstiprinājuma pilnvaras Ziemeļīrijas asamblejai, kas vienošanos var noraidīt, skaidroja diplomāts.

  "Lielbritānijas valdības priekšlikums, kāds tas ir šodien un kuru mēs nevaram pieņemt, aizstās funkcionējošu, praktisku un tiesisku risinājumu ar hipotētisku un provizorisku risinājumu," sacīja Barnjē.

  "Šajā brīdī, kad es ar jums runāju, mēs neesam situācijā, kurā vienošanās ir paredzama vai panākama," EP deputātiem sacīja sarunvedējs, piebilstot: "Pat ja tas būtu ļoti sarežģīti, ja ir labā griba abās pusēs, vienošanās ar britiem ir iespējama."

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.