Ziņas

 • "Latvijas fakti" skaidros iedzīvotāju informētību un izpratni par ES fondiem

  Rīga, 20.okt., LETA. Pētījumu kompānija SIA "Latvijas fakti" uzvarējusi Finanšu ministrija (FM) izsludinātajā iepirkumā un 2019., 2020. un 2021.gadā veiks sabiedriskās domas izvērtējumu par iedzīvotāju informētību un izpratni par Eiropas Savienības (ES) fondiem, liecina FM informācija.

  "Latvijas fakti" līdzīgu izvērtējumu pēc FM pasūtījuma veikusi iepriekš. Šogad uzņēmums iepirkumā bija vienīgais pretendents.

  Minētais izvērtējums tiks veiks par 17 820 eiro.

  Izvērtējuma mērķis ir noskaidrot visas sabiedrības informētības un izpratnes līmeni par ES fondu atbalstu Latvijā, kā arī sabiedrības uzticības līmeni ES fondiem un to ieguldījumam.

  Izvērtējuma rezultātā iegūtā informācija tiks izmantota ES fondu komunikācijas pasākumu plānošanā un to piemērošanā esošajai situācijai ar mērķi celt to efektivitāti. 

  Paredzams, ka atbilstoši izvērtējuma rezultātiem iesaistītās institūcijas izmantos efektīvākos instrumentus un līdzekļus, izstrādās risinājumus izvērtējumā apzināto problēmu risināšanai un kontrolēs komunikācijas mērķu īstenošanu.

  2018.gadā veiktajā aptaujā tika noskaidrots, ka vairums sabiedrības uzskata, ka ES piešķirtie līdzekļi pozitīvi ietekmē Latvijas tautsaimniecības un sabiedrības attīstību. 64% respondentu atzina, ka ikdienas dzīvē ir izjutuši un izmantojuši ES fondu investīciju ieguldījumu rezultātus.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.