Ziņas

 • Atzīmējot Eiropas Medijpratības nedēļu, ES mājā notiks bezmaksas nodarbība bērniem

  Rīga, 16.marts, LETA. Atzīmējot Eiropas Medijpratības nedēļu, šodien Eiropas Savienības (ES) mājā Rīgā, notiks izglītojošas bezmaksas nodarbības skolēniem, ģimenēm ar bērniem un ikvienam interesentam, aģentūru LETA informēja ES mājā.

  Medijpratība ir zināšanu un prasmju kopums, kas nepieciešams darbam ar informācijas avotiem - informācijas atrašanai un analīzei, informācijas satura kritiskam izvērtējumam. Tā ietver arī prasmi praktiski lietot medijus.

  Šodien no plkst.11 līdz 12.30 notiks radoša nodarbība "Medijpratības ABC pašiem mazākajiem", kurā bērni vecumā no pieciem līdz septiņiem gadiem kopā ar vecākiem iesaistošu spēļu veidā meklēs un atradīs atbildes uz jautājumiem par to, kam domāts internets, kā lietot internetu, kā uzvesties dažādās situācijās, un kad saukt palīgā pieaugušos.

  Tāpat bērni sapratīs, kā internets var palīdzēt atrast noderīgu informāciju, un vai var ticēt visam, kas tajā publicēts, iemācīsies domāt kritiskāk, lai secinātu, kas ir patiesa informācija, bet kas ir meli.

  Nodarbībā tiks izmantoti multimodāli mācību materiāli, lai atspoguļotu plašo materiālu klāstu, kas lietojami arī mājas apstākļos, atbalstot bērnus, kuri sper pirmos soļus internetā.

  Nodarbību vadīs "Drošāka interneta centrs" izglītības darba vadītāja Liene Valdmane.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.