Ziņas

 • Austrijas kanclers ES robežu aizsardzībai aicina izveidot "labprātīgo asi"

  Berlīne, 13.jūn., LETA--DPA. Lai aizsargātu Eiropas Savienības (ES) robežas pret nelegālo imigrāciju, ir jāizveido "labprātīgo ass", trešdien vizītes gaitā Berlīnē sacīja Austrijas kanclers Sebastians Kurcs.

  Šo asi veidotu Vācijas, Itālijas un Austrijas valdības, pēc sarunām ar Vācijas iekšlietu ministru Horstu Zēhoferu sacīja Kurcs.

  Austrijas līderis arī norādīja, ka viņš un Zēhofers bijuši vienisprātis, ka ir jānostiprina ES robežapsardzības aģentūra "Frontex".

  Kritiķu vidū, kas pauduši nopēlumu Vācijas kancleres Angelas Merkeles lēmumam 2015.gadā atvērt robežas simtiem tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru liela daļa ieradās caur Austriju, Kurcs bijis viens no skaļākajiem.

  Imigrācijas jautājumā arī Zēhoferam vairākkārt izraisījušās domstarpības ar Merkeli, un abu politiķu starpā patlaban notiek attiecību skaidrošana par migrācijas politikas reformu.

  Otrdien pēc sarunām ar Merkeli Kurcs sacīja, ka Vācijas iekšējos jautājumos neiejauksies.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.