Ziņas

 • Latvija un Francija vienisprātis, ka ES būtu vairāk jākoncentrējas uz tās aizsardzības spēju attīstību

  Rīga, 12.janv., LETA. Latvija un Francija ir vienisprātis, ka Eiropas Savienībai (ES) būtu vairāk jākoncentrējas uz tās aizsardzības spēju attīstību, tikšanās laikā apliecinājis Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols (VL-TB/LNNK) un Francijas vēstniece Latvijā Odile Supisona.

  Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, tikšanās laikā tika pārrunāti ES jautājumi, abām pusēm uzsverot, ka šobrīd Latviju un Franciju vieno kopīga izpratne par to, ka ES būtu vairāk jākoncentrējas uz tās aizsardzības spēju attīstību, uzsverot, ka Pastāvīgā strukturētā sadarbība (PESCO) ir lielisks formāts šo spēju stiprināšanā, papildinot, ne dublējot NATO funkcijas.

  Ārlietu komisijas priekšsēdētājs un vēstniece atzinīgi novērtēja sadarbību starp abām valstīm, veiksmīgi un efektīvi īstenojot Latvijas un Francijas stratēģiskās partnerības rīcības plānu, kas tika parakstīts 2018.gadā, uzsverot, ka kopumā paveikts ievērojams darbs.

  Tāpat Latvija augstu vērtē Francijas aktīvo iesaisti reģiona drošības pasākumos, tajā skaitā nosūtot ekspertu dalībai NATO Stratēģiskās komunikācijas centrā. Tikšanās laikā tika arī apspriests "Brexit" process un tuvojošās Eiropas Parlamenta vēlēšanas.

  Kā norādīja Kols, Francija ir nozīmīgs partneris Latvijai arī ekonomikas jomā. "Mūsu valstis bauda pozitīvu savstarpējās tirdzniecības dinamiku. Pērn divpusējās tirdzniecības apjoms pieauga par vairāk nekā 24%, un arī pašreizējie tirdzniecības dati apstiprina, ka šī tendence turpinās. Patiesi ceru, ka šī veiksmīgā sadarbība vēl vairāk iedrošinās investorus iesaistīties Latvijas nozarēs ar augstu pievienoto vērtību - piemēram, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā, kas ir viena no visstraujāk augošajām Latvijas eksporta industrijām," teica Kols.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.