Paziņojumi

 • Rīgā augstu apbalvojumu saņems bijušais Polijas prezidents Lehs Valensa

  2018.gada 15.maijs.

  Informāciju sagatavoja Ģirts Salmgriezis, ETP grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks.

  24. un 25.maijā Rīgā notiks lielākās un ietekmīgākās Eiropas politiskās apvienības (Eiropas Tautas partija) domnīcas konference “Eiropas dzīvesveids.” Tajā Eiropas Parlamenta (EP) deputāti, politiķi, Latvijas un starptautiskie viedokļu līderi, eksperti diskutēs par aktuālo Eiropas Savienības politisko procesu attīstību, drošības jautājumiem, kā arī par Eiropas Savienības attiecībām ar Krieviju.

  Eiropas Tautas partijas viceprezidents Eiropas Parlamentā (EP), Eiropas Ideju tīkla vadītājs Paulo Ranegls (Paulo Rangel) uzsver, ka gadu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām Rīgā notiks viena no svarīgākajām domnīcas vasaras universitātēm.

  Pasākuma laikā bijušajam Polijas prezidentam Leham Valensam tiks piešķirts Eiropas Ideju tīkla apbalvojums, kas nosaukts portugāļu politiķa Francisko Lukas Pires (Francisco Lucas Pires) vārdā. Viņš bija pirmais Eiropas Parlamenta viceprezidents no Portugāles.

  Leham Valensam šis apbalvojums tiks piešķirts par ieguldījumu Eiropas projekta veidošanā, tiesiskuma, liberālās demokrātijas un kristīgo vērtību nostiprināšanā, kas arī ļoti nozīmīgi Eiropas Tautas partijas politiskajam spēkam.

  “Eiropas Ideju tīkls un Eiropas Tautas partijas grupa, vērojot patlaban aktuālo politisko situāciju Polijā, vēlas uzsvērt, ka mēs iestājamies par tiem, kuriem šīs vērtības ir ļoti svarīgas. Eiropas Savienība ir arī miera veiksmes stāsts. Lehs Valensa ar savu atbildīgo cīņu par brīvību to simbolizē, jo 1983.gadā viņš saņēma arī Nobela Miera prēmiju,” norāda Paulo Rangels.

  Šo apbalvojumu Leham Valensam pasniegs lielākās Eiropas Parlamenta grupas (Eiropas Tautas partija) priekšsēdētājs Manfrēds Vēbers un frakcijas viceprezidents Paulo Rangels. Savulaik šo apbalvojumu ir saņēmuši arī bijušais Eiropas Parlamenta prezidents Hans Gerts Poterings, Eiropas Tautas partijas prezidents Žozefs Dauls.

  No Latvijas pasākumā piedalīsies Vidzemes augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, Latvijas Universitātes profesore Žaneta Ozoliņa, rakstniece Nora Ikstena, Valsts prezidenta nacionālās drošības padomnieks, Nacionālās drošības padomes sekretārs Jānis Kažociņš. Starptautiskās diskusijas vadīs arī Eiropas Parlamenta deputāti - Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Inese Vaidere, Artis Pabriks.

  Eiropas Ideju tīkls ir domnīca, kas aktualizē galvenos aktuālos jautājumus Eiropas Savienības dalībvalstīs. Ideju tīkls sāka darboties 2002. gadā un strauji kļuva par svarīgu Eiropas centriski labējo politiķu tikšanās un intelektuālo ideju apmaiņas vietu. Domnīca pulcē aptuveni 600 dalībniekus, viedokļu veidotājus, politiķus, uzņēmējus, akadēmiķus, padomniekus, žurnālistus un pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus, kuriem interesē Eiropas attīstības jautājumi.

  Papildu informācija:

  Ģirts Salmgriezis,

  ETP grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks

  GSM + 32 477 800 343

  girts.salmgriezis@europarl.europa.eu