Ziņas

 • "Eurostat": Latvija jūnijā starp 12 ES valstīm ar rūpniecības produkcijas kāpumu

  Rīga, 14.aug., LETA. Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā šogad jūnijā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājusies par 4,4%, tai esot starp 12 valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" trešdien publiskotie dati par 25 bloka dalībvalstīm.

  No ES dalībvalstīm, par kurām ir pieejami dati, kāpums vēl fiksēts Igaunijā (+7,4%), Dānijā (+4,2%), Ungārijā (+4,1%), Somijā (+2,6%), Polijā (+1,9%), Lietuvā un Maltā (abās valstīs +1,6%), Spānijā (+1,5%), Slovēnijā un Zviedrijā (abās valstīs +1,1%), kā arī Grieķijā (+0,3%).

  Savukārt straujākais kritums reģistrēts Vācijā (-6,2%), Horvātijā un Portugālē (abās valstīs -5,6%).

  Mēneša laikā rūpniecības produkcijas izlaides kritums jūnijā reģistrēts 17 ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, septiņās valstīs bijis pieaugums, bet Igaunijā rūpniecība saglabājusies nemainīgā līmenī. Lielākais rūpniecības izlaides kritums salīdzinājumā ar maiju reģistrēts Īrijā (-8,8%), Dānijā (-7,6%) un Portugālē (-4,5%). Savukārt straujākais kāpums bijis Lietuvā un Maltā (abās valstīs +1,8%), kā arī Latvijā (+1,5%).

  ES dalībvalstīs kopumā jūnijā salīdzinājumā ar šo pašu mēnesi 2018.gadā rūpniecības produkcijas izlaide samazinājusies par 1,9%, bet eirozonā - par 2,6%. Mēneša laikā rūpnieciskā ražošana ES sarukusi par 1,5%, bet eirozonā - par 1,6%.

  Gan mēneša, gan gada dati nav pieejami par Austriju, Beļģiju un Kipru. Savukārt Luksemburgas dati ir pašas valsts novērtēti.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.