Ziņas

 • Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri vienisprātis, ka "Rail Baltica" projekts ir būtisks Baltijas ekonomikai un integrācijai ES

  Rīga, 3.okt., LETA. Eiropas platuma sliežu dzelzceļa līnijas projekts "Rail Baltica" ir būtisks Baltijas ekonomikai un integrācijai Eiropas Savienībā (ES), par to vienisprātis ir Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri.

  Kā preses konferencē žurnālistiem sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V), Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri nav tie, kas šo projektu pārvalda, taču valda vienprātība, ka projekts ir ļoti svarīgs.

  "Vēlamies, lai pēc iespējas ātrāk tiktu iecelts jauns projekta vadītājs. Mēs redzam vēlmi mūsu līmenī šo projektu turpināt, un tiks izdarīts viss, lai tas turpinātos," piebilda Rinkēvičs, norādot, ka ar Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču, kurš Latvijā šodien ieradies vizītē, apspriedis arī Mažeiķu-Reņģes dzelzceļa posmu, saņēmis atkārtotu apliecinājumu tam, ka Lietuva ķērusies pie līnijas atjaunošanas.

  Latvijas ārlietu ministrs arī norādīja, ka tikšanās laikā puses vienojušās vēl ciešāk sadarboties jautājumā, kas skar ES daudzgadu budžeta procesu. Tāpat valstīm esot kopīgas intereses un mērķi šajā jautājumā, tādēļ puses sadarbojas gan divpusējā, gan reģionālā kontekstā. Rinkēvičs arī piebilda, ka nākamgad Latvijā notiks otrā abu valstu valdību kopējā sēde, kurā tiks apspriesta sadarbība pierobežā, ekonomika, politika un kultūra.

  "Lai gan ir lietas, kur dažreiz ar Lietuvas kolēģiem iznāk pastrādāt plašāk un dziļāk, esam to darījuši pietiekami konstruktīvi. Mūsu divpusējās attiecībās "megaproblemātisku" lietu nav," teica Rinkēvičs.

  Tikmēr Linkevičs vērsa uzmanību uz to, ka abas valstis intensīvi strādā kopā ES un starptautiskajās organizācijās, taču pastāv arī divpusējās intereses. Lietuvai un Latvijai esot kopīgi izaicinājumi enerģētikā, kā arī nepieciešams realizēt "Rail Baltica" projektu.

  "Mums ir kopīgs viedoklis par kohēzijas fondu un kopējo lauksaimniecības politiku, un mūsu valstīm būtu jāparāda savs viedoklis šajos jautājumos. Ir arī kopīgs viedoklis runājot par NATO un aizsardzību," teica Lietuvas kolēģis.

  Viņš pauda cerību uz Latvijas atbalstu Astravjecas atomelektrostacijas jautājumā, jo tas esot izaicinājums visai ES, nevis tikai šim reģionam. "Ceram, ka šajā jautājumā no Latvijas būs sapratne un solidaritāte," piebilda Linkevičs.

  Tikmēr Rinkēvičs piebilda, ka šis jautājums tiek pārrunāts gan ar Lietuvas, gan Baltkrievijas pusi. Saistībā ar šo staciju tiekot runāts par par nepieciešamību maksimāli apmainīties ar informāciju, kas skar drošības jautājumus.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.