Ziņas

 • ECB apsver nākamgad par pusi samazināt kvantitatīvās stimulēšanas pasākumu apjomu

  Frankfurte, 13.okt., LETA--BLOOMBERG. Eiropas Centrālās bankas (ECB) amatpersonas apsver iespēju janvārī vismaz par pusi samazināt kvantitatīvās stimulēšanas pasākumu apjomu un turpināt šīs programmas īstenošanu vismaz deviņus mēnešus, pavēstījušas amatpersonas, kuras vēlas palikt anonīmas.

  Kvantitatīvās stimulēšanas pasākumu apjoma samazināšana no pašreizējiem 60 miljardiem eiro mēnesī līdz 30 miljardiem eiro ir realizējama iespēja, norāda amatpersonas.

  Šīs programmas apjoma samazināšana saskanētu ar prognozēm, ko izteikuši tādu banku kā "ABN Amro Bank" un "Bank of America Merrill Lynch" ekonomisti.

  ECB amatpersonas kļūst aizvien pārliecinātākas, ka tās 26.oktobrī padomes sēdē spēs vienoties par to, cik daudz eirozonas centrālo banku obligācijas tā iegādāsies turpmākajos mēnešos.

  Pēc vairāk nekā divarpus gadus ilgušiem pūliņiem atdzīvināt eirozonas ekonomiku, īstenojot obligāciju iegādes, daļa ECB amatpersonu uzskata, ka nesenais spēcīgas izaugsmes periods ir iemesls šī atbalsta samazināšanai. Tikmēr daļa bankas amatpersonu uzskata, ka inflācija joprojām saglabājas pārāk zema.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.