• Kādas ir tavas domas par ES paplašināšanos?

  08.04.2014. Šogad Eiropas Savienībā aprit divas lielas jubilejas – 100 gadi kopš Pirmā pasaules kara un 10 gadi kopš lielākās ES paplašināšanas, kad par dalībvalstīm kļuva 10 valstis, kuru skaitā bija Latvija, bet šobrīd tiek runāts vēl par jaunu valstu iesaistīšanu ES. Eiropas Komisija ir ieinteresēta uzzināt, ko tu domā par Eiropas Savienības paplašināšanos.

  Ko 28 ES dalībvalstis var mācīties no pagātnes, lai uzlabotu nākotni?

  Ko ES paplašināšanās nozīmē tev?

  Ja esi vecumā no 15 līdz 25 gadiem, izveido savu rakstu ar atbildēm uz šiem jautājumiem līdz 700 vārdiem kopumā. Iesūti savas atbildes līdz š.g. 11.maijam un iegūsti iespēju cīnīties par balvām.

  Vairāk informācijas par konkursu šeit:

  http://ec.europa.eu/enlargement/news_corner/writing-competition/index_en.htm.

  Eiropas Savienība ir unikāla politiska un ekonomiska partnerība, kas tika radīta pēc Otrā pasaules kara Eiropā, lai 6 valstis radītu ekonomiski saistītas, mazinot konflikta iespējamību. ES vairāk nekā 50 gadu laikā ir iesaistījusi jau 28 valstis un plāno iesaistīt jaunas.

  Informācija apkopota no Eiropas Komisijas jaunatnes informācijas tikla „Eurodesk” ziņu materiāliem. Papildu informācija par minētajām iesaistes iespējām iegūstama norādītajās saitēs vai rakstot uz adresi eurodesk@klubsmaja.lv