Ziņas

 • ES Ārlietu padomes sanāksmē Briselē piedalīsies Latvijas pastāvīgā pārstāve ES Sanita Pavļuta-Deslandes

  Rīga, 8.nov., LETA. 11.novembrī norisināsies Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksme Briselē, kurā piedalīsies Latvijas pastāvīgā pārstāve ES, vēstniece Sanita Pavļuta-Deslandes, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

  Ņemot vērā septembra beigās Afganistānā notikušās prezidenta vēlēšanas un sociālpolitisko nestabilitāti valstī, Ārlietu padomē plānota diskusija par Afganistānu. Tāpat padome pārrunās drošības situācija Persijas līcī un Irānā, kā arī par iespējamo ES atbalstu reģionālajam dialogam ar Persijas līča valstu, tai skaitā ar Irānas iesaisti.

  Padomes laikā plānota tikšanās ar Sudānas premjerministru Abdullāhu Hamdūku, lai pārrunātu notikumu attīstību valstī. Septembrī izveidotās un nesen apstiprinātās Hamdūka valdības galvenais mērķis ir stabilizēt situāciju Sudānā, pavēstīja ministrijā.

  Ārlietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī un to vada ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni, aģentūrai LETA norādīja ĀM.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.