Ziņas

 • EP deputāti balsos par noteikumu projektu, kas paredz vieglāk pieejamus pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti

  Strasbūra, 14.sept., LETA. Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Strasbūrā notiekošās plenārsesijas laikā šodien balsos par noteikumu projektu, kas paredz vieglāk pieejamus pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti, aģentūru LETA informēja EP Informācijas birojā Latvijā.

  Eiropas Pieejamības akta projekts paredz padarīt pieejamāku virkni preču un pakalpojumu. Starp tiem ir bankomāti, biļešu un reģistrācijas automāti, datori un to operētājsistēmas, telefonijas un TV pakalpojumi, banku pakalpojumi, e-grāmatas, transporta un e-komercijas pakalpojumi. EP deputāti noteikumu projektu papildinājuši, paredzot vieglāk pieejamus arī maksājumu termināļus un citus pakalpojumus.

  Eiropas Savienībā (ES) ir apmēram 80 miljoni cilvēku ar invaliditāti, bet 2020.gadā, sabiedrībai novecojot, šis skaitlis varētu sasniegt jau 120 miljonus, norādīja EP Informācijas birojā. EP balsos par mandātu sarunu uzsākšanai ar padomi jeb dalībvalstu ministriem, kas savu lēmumu vēl nav pieņēmusi.

  Tāpat deputāti šodien balsos par rezolūciju sakarā ar bažām, ka Eiropas Komisija (EK) novirzīs izglītības programmai "Erasmus+" paredzētos līdzekļus jaunu politikas iniciatīvu finansēšanai, kaut gan jau tagad līdzekļu trūkuma dēļ nav iespējams finansēt daudz augstvērtīgu "Erasmus+" projektu.

  EP plenārsesija Strasbūrā notiek no 11.septembra līdz 14.septembrim.

  © Šī materiāla tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicējot vai citādi izmantojot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs, obligāti jāpievieno atsauce uz aģentūru LETA.